ضایعات آهن - An Overview

زائدات آهن قابل بازیافت و استفاده مجدد نمی باشد و شامل براده آهن یا همان مواد ریز است اما ضایعات آهن قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشد.

ویدئو جدیدترین اخبار پربیننده ترین لایو خبر عکس خواندنی ها اخبار ویژه صفحه نخست سیاست بین الملل تاریخ اقتصاد اجتماع فناوری فرهنگ و هنر حوادث ورزش خواندنی ها سلامت ویدیو عکس درباره انتخاب

قراضه آهن آلات که به آن ضایعات می گویند، در حال حاضر یکی از مهم ترین ماده برای تولید انواع مقاطع فولادی است. ضایعات فلزی برخلاف دیگر ضایعات ارزش مالی دارند و به عنوان بخش مهمی در چرخه تولید فولاد کشور شناخته می شوند. قیمت ضایعات آهن با توجه به فاکتورهایی از جمله: قیمت جهانی سنگ آهن، شمش، نوسانات ارزی، هزینه های حمل و نقل و شرایط سیاسی جامعه تعیین می شود. قیمت روز سنگ آهن روی قیمت روز هر کیلوگرم آهن قراضه تاثیر مستقیم دارد و با افزایش قیمت روز سنگ آهن هزینه های حمل و نقل و استخراج افزایش می یابد و به دنبال آن، نرخ خرید و فروش آهن آلات فرسوده یا همان ضایعات افزایش می یابد.

قیمت روز قراضه آهن به صورت کیلویی در دسته‌های روغنی، سنگین، سبک، سوپر ویژه، ویژه و چدن اعلام می‌شود. البته در نظر داشته باشید اطلاعات این صفحه تنها به قیمت ضایعات فلزی محدود نمی‌شود و قیمت آنلاین ضایعات آلومینیوم، چدن، استیل، روحی و همچنین قیمت ضایعات ورق گالوانیزه، ورق روغنی، مس، حلب، قلع و فلزات دیگر در جدول مربوط به هر کدام قرار می‌گیرد.

فلزات آهنی شامل چیزهایی مانند آهن، فولاد یا قوطی‌های کنسرو هستند و غیر آهنی‌ها شامل مس، سرب، آلومینیوم و سایرین هستند.

زباله ها از لحاظ پولی ارزش خاصی ندارن ولی ضایعات آهنی و فلزات ارزش پولی دارند و بعد از بازیافت مجدد به چرخه تولید برگردانده میشوند از این رو در گروه زباله ها حساب نمیشوند. به ضایعات آهن ، قراضه یا آهن قراضه نیز گفته میشود.

محمدی گفت : لطفا خریدار ضایعات آهن قیمت رو هم درج نماید

در قیمت روز در خریداران در فروشندگان در مزایدات در مراکز در مجله تخصصی ورود / ثبت نام

به طور کلی قیمت هر ضایعات آهن کیلو آهن ضایعات ثابت نیست و با توجه به افزایش یا کاهش قیمت بازار تغییر می‌کند.

با این اوصاف وجود یک مرجع به‌روز قیمت برای قراضه آهن و فلزات دیگر ارزش بسیاری به همراه خواهد داشت.

مواردی هم هستند که ممکن است قابل فرآوری و بازیافت در هم‌چین کارخانه‌ای نباشند!

با توجه به حجم بالای ضایعات تولید شده در سال های اخیر، فروش و قیمت گذاری آهن ضایعات بر اساس وزن آن است. ضایعات با توجه به نحوه تولید، آلیاژ سازنده و کاربرد، انواع مختلفی دارند، به همین دلیل قیمت ضایعات آهن متفاوت است.

با این وجود که قیمت فلزات غیر آهنی، از فلزات آهنی کمتر است، اما حجم بازیافت آن‌ها بسیار بیشتر است.

 قراضه های آزاد: به انواع قراضه هایی اطلاق می شود که به صورت آزاد جمع آوری و بدون نیاز به بسته بندی مصرف می شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *